Vienas iš mūsų partnerių Valdyba, suorganizavo šuns dieną 2017 m. gegužės 21d., kurie sutelkė dėmesį į 'Vaikus ir Šunis'. Po šio įvykio norėtume pateikti aštuonis auksinius patarimus tėvams ir jų vaikams!

Beždžionės apkabina kitaip

Mes, žmonės, išsivystėme iš beždžionių rūšies. Mes mėgstame apsikabinti, apsivyti rankomis vienas kitą ir žiūrėti vienas kitam į akis, visai kaip beždžionės. Šunys ne! Štai kodėl jūs niekada neturėtumėte apkabinti savo šuns, neartinkite veido arčiau jų ir nežiūrėkite tiesiai į akis. Šunys pasijus bauginami ir pamanys, kad esate grubus. Jie labiau linkę kontaktuoti subtilesniu būdu, pavyzdžiui, atsisukti į mus nugara, kad būtų paglostyti. Norite nusifotografuoti su savo šunimi? Sekite tos pačios taisyklės: neapglėbkite rankomis ir laikykite šiokį tokį atstumą tarp savo veido ir jo snukučio. "Laisvų rankų pozavimas" yra geriausias variantas, kai kalbama apie šunis!

Augintinio įsigijimas? Paklauskite triskart!

Ar jūsų vaikas nori turėti šunį? Paklauskite to tris kartus:

  1. Pirmiausia paklauskite savęs, ar galite turėti šunį.
  2. Tada paklauskite šuns savininko.
  3. Ir galiausiai, paklauskite paties šuns. Prieikite prie šuns, ne per arti ir stebėkite kas vyksta. Ar šuo atsisuka ar šalinasi? Tai reiškia: gana. Ar artinasi prie jūsų, pasiruošę daugiau? Tada tęskite.

Tapkite žibintu

Ar šiek tiek bijote savo šuns, gal jo elgesys neramus ir jis daug strakalioja? Nešaukite, nemojuokite rankomis ar nebandykite bėgti, tapkite žibintu: stovėkite visiškai ramūs, sunerkite rankas ir žiūrėkite į viršų. Nejudėdami labai greitai tapsite visiškai neįdomus, tai padės šunius iš karo prarasti susidomėjimą.

Skanėstai

Pirštų laižymas gerai, tai tiesiog parodo kaip šuo jaučiasi gaudamas skanaus maisto. Ar nerimaujate, kad pasiūlydami savo šuniui skanėstą jis gali įkąsti į pirštą ar apseilėti rankas? Tai galite tiesiog numesti skanėstą tiesiai prieš jį ant grindų ir parodyti pirštu. Jis tai greitai supras! Jokiu būdu nemėginkite padėti, šuo jūsų pasilenkimą gali interpretuoti kaip naują jūsų bandymą iš naujo parodyti kur skanėstas, ar mėginimą atimti skanų kąsnelį. Jo nosis nuves ten kur reikia!

Stebėkite kūno kalbą

Auksinė taisyklė: niekada nepalikite vaiko su šunimi vieno. Bet ar žinojote, kad didžioji dalis įkandimų atsitinka prižiūrint tėvams? Ypač dėl to, kad būna nepastebėta šuns kūno kalba, kuria jis informuoja, kad tai jam nepatinka. Nusisukimas, liežuvio dalies čiulpimas, burnos laižymas ar plakimas uodega, dūsavimas, lengvas priekinės letenos pakėlimas, šalinimasis iš situacijos: tai yra šuns streso požymiai, kad šuo jaučiasi baugiai, ar nepatogiai.

Atkreipkite dėmesį į urzgimą!

Nebauskite šuns dėl urzgimo, bet atkreipkite dėmesį ką tuo nori pasakyti. Paprastai, tai tiosiog įspėjimas, kurį jis gali pasakyti: palik mane ramybėje, man reikia daugiau vietos arba aš kąsiu! Kai jūs uždraudžiate savo šuniui urgzti, gali atrodyti, kad tiesiog iš niekur nieko ėmė ir įkando. Draudimas urgzti, tai prilygsta baterijų išėmimui iš dūmų detektoriaus. Būkite dėkingi už įspėjimą ir pabandykite pagerinti savo šuns komfortą ir saugumo jausmą, kuris ateityje pašalins tokio elgesio atsiradimą.

Netrukdykite

Įsivaizduokite: kas nors be perspėjimo įsiropščia į jūsų lovą ar kas nors nugvelbia kąsnelį iš jūsų lėkštės. Jums tai nepatiktų, tai taip pat nepatinka ir jūsų šuniui! Štai todėl niekada netrukdykite šuns kai jis miega, ilsisi, valgo ar kramto skanėstą.

Sukurkite vaiduoklį!

Žaidžiate su savo šunimi? Kodėl nepadarius vaiduoklio iš kokio audinio! Čia rasite instrukciją kaip pasidaryti vaiduoklį. Patarimas: pasidarykite vieną ir sau! Tam pasidaryti naudokite didesnę medžiagos skiautę 100 x 100 cm, nei kad nurodyta straipsnyje 30 x 30 cm. Jūs turėsite labai linksmą vaiduoklį! Jūsų šuo neturėtų tempti žaislo; žaisti tik prižiūrimas padėti jums. Jei netyčia žaidžiant atsirado skylė, nepergyvenkite. Naują pasidaryti labai paprasta! 

Šį straipsnį parengėJudith Lissenberg, ji organizuoja šunų ir vaikams draugiškus užsiėmimus Prins, kaip kad per Prins Vaikų Vakarėlius ar Prins Vaikų Linksmybių dienos.