Nei vienas žaislas šuniui nėra 100% saugus ir tvirtas, bet tikrai yra keli dalykai, kurios galite padaryti dėl savo šuns tikrindami žaislo saugumą ir tvirtumą.

Pagrinde, kai šunys žaidžia, naudojasi savo burna. Žaislus jie laiko, ima, meta, kanda ar kramto. Dėl to labai svarbu, kad žaislas būtų pagamintas iš saugių, netoksiškų medžiagų. Visuomet paklauskite savęs, ar jūs išdrįstumėte įsidėti žaislą, kuriuo žaidžia jūsų šuo, į savo burną?

Skaitykite etiketes

Visada perskaitykite informaciją pateiktą ant pakuotės ir/arba etiketės ir/arba patikrinkite naudojimo instrukciją. Iš kur žaislas atvežtas? Iš ko pagamintas? Kokius naudojimo patarimus ar saugumo įspėjimus duoda gamintojas? Netgi ant žaislų, kurie specialiai sukurti tam, kad laikyti šunis užimtus kai jie paliekami vieni, rasite įspėjimą, kad naudoti tik prižiūrint. Šuns žaislo kokybė gali skirtis nuo to kur pagaminta, nuo tolimuosiose rytuose masinės gamybos metu, iki tvarių produktų su įvairiomis aplinkosaugos etiketėmis. Bet vėl, kiekvienas žaislas gali būti sugadintas ar sulaužytas.

Žiūrėkite ir užuoskite

Patikrinkite žaislą. Ar turi kokį stiprų chemikalų kvapą? Kiek dažiklių panaudota? Ar sudėtyje yra plastifikatorių? Ar yra dalių, tokių kaip sagos ar virvelės, kurios gali lengvai nukristi? Kokio tipo užpildas panaudotas, jei toks yra, ir ar medžiaga yra saugi? Susisiekite su gamintojais jei turite kokių klausimų, jie turėtų jums atsakyti iš kokios medžiagos pagamintas žaislas, ir koks užpildas panaudotas. Jei negaunate jokio atsakymo, tada tai parodo kaip rimtai gamintojai žiūri į savo klientus.

Trypti, lenkti ir traukti!

Tempkite žaislą taip, kaip jūsų šuo tai darytų. Ar jis išlieka nepakitęs, įskaitant bet kokias siūles, kurios gali būti tempiamos? Svarbu, kad skraidančios lėkštės šunims būtų pagamintos iš minkštos ir lanksčios medžiagos. Kad tai patikrintumėte, sulenkite, tempkite žaislą: padėkite žaislą ant grindų ir užšokite ant jo, tada abiem rankom pabandykite sulenkti. Atliekant testą žaislas lūžta ar skyla? Taip gali nutikti ir jūsų šuniui gaudant lėkštę jo burnoje!

Neleiskite sugadinti

Galite užkirsti kelią žaislo sugadinimui ir mokyti savo šunį kaip žaisti, leisdami prižiūrint žaisti su pažeidžiamais žaislais ir iškart atimti, kai tik žaidimas tampa pernelyg grubus. Mes dažnai girdime tokius pasakymus "tik pažiūrėk, kaip jis viską gadina!". Taip dažnai atsitinka dėl to, kad per mažai laiko skiriama įsikišti reikiamu momentu, paliekant šuniui savo žaislus be priežiūros ar duodant juos šuniukui, kurie pažįsta pasaulį naudodamiesi savo dantimis, arba jauniems šunims, kuriems reikia daugiau kramtomosios medžiagos.

Žinokite savo šuns žaidimo stilių

Kai kurie šunys mėgsta kimštus žaislus ir elgiasi su jais rūpestingai, o kiti mėgsta žaisti grubiai. Žinokite savo šuns žaidimo stilių ir atraskite ką jis mėgsta. Daugelis šunų mėgsta išardomus žaislus. Netgi nesugadinant. Galite rasti specialių pliušinių galvosūkių šunims. Pabandykite pasinaudoti interneto naršykle ir paieškoti ‘Hide A Squirrel’ arba pliušinį kubelį, iš kurio šuo gali išimti kamuoliukus.

Patarimai žaidimams

  • Išsirinkite tinkamo dydžio žaislą; ne per mažą, bet pakankamai didelį. Netaupykite ir nepirkite per mažo žaislo!
  • Nenaudokite teniso kamuolių: pluoštas iš kurio pagamintas kamuoliukas sukibęs su smėliu tampa kaip šveitimo popierius ir gali sužaloti šuns dantis.
  • Vaikų žaislai dažnai patikrinti labiau ir atidžiau, dėl to saugesni nei šunų žaislai.
  • Ar naudojate skanėstų kamuoliuką/žaislą? Visada patikrinkite, ar žaislas turi antrą skylutę tam, kad šuniui žaidžiant neįstrigtų dantis ar liežuvis.
  • Šakos nėra žaislai! Jos dažnai sukelia sunkius burnos sužalojimus. Pabandykite saugesnę alternatyvą.

Garantija

Kai kurie gamintojai sukelia didesnį pasitikėjimą savo produktais siūlydami 100% pasitenkinimo garantiją arba žada sugrąžinti sumokėtus pinigus. Pavyzdžiui:Planet Dog ir Zogoflex toys byWest Paw Design. Kong Extreme pagaminta iš ypatingai stiprios gumos ir yra labiausiai nesugadinama versija, dėl to labai populiari tarp šunų augintojų.

Žaidimas prieš kramtymą

Be ypač stiprių žaislų, skirtų žaidimams, taip pat yra produktų, kurie iš tikrųjų yra skirti kramtyti. Tik duokite savo šuniui žaislą į kurį nors truputį gali suleisti savo dantis: jei medžiaga labai kieta, gali sužaloti dantis. Veterinarai jau įspėja apie elnių, buivolų ragus, dinobotų ir nailono kaulus, dėl kurių padidėja galinių dantų lūžių rizika. Maži skilimai dažnai išlieka nepastebimi ilgą laiką, bet per laiką gali išsivystyti į uždegimą.

Dar kartą…

Nei vienas žaislas šuniui nėra 100% saugus ir tvirtas. Pažinkite savo šunį, reguliariai tikrinkite žaislus ir išmeskite sulūžusius. Saugūs žaislai ir sveikas protas gali labai pagelbėti!